Klimanız İyi Soğutmuyorsa

Klimanızın dış ünitesini kontrol edin; örnek olarak dış etkenlerden dolayı, inşaat pisliği, üzerine bir şey düşmesi, bakır boruların ve tesisatın hırsızlar tarafından çalınması vb. olabilir. En azından servis çağırmadan önce gözle kontrol edilebilir. Bunun haricinde büyük klima cihazlarında elektrik idaresinin faz değiştirme neticesinde cihaza yanlış elektrik akımı gelebilir. Bunun yanı sıra bakımsızlık, gazın soğutucu özelliğini kaybetmesi, motor kalkış hareket sisteminin arıza yapması, dış etkenlerden dolayı gazın kaçması, kumandadan sürekli açma kapama yapılması her halükarda klimanızın soğutmama sebebidir. Klimanızın fişini takmamanız bile önceden kontrol edebileceğiniz bir husustur.

Klimalarımızın teknik aksamında oluşabilecek arızalar klimanızın soğutma kaybına uğramasına neden olabilecek seçenekler arasında yer alır. Klimanızın yıllık periyodik bakımının yaptırılmaması klimada soğutma kaybına neden olabilir. Klimamızın iç ünitesinde bulunan petekler akciğerlerimiz gibidir, bakımsızlıktan dolayı pislenerek hava almaması durumunda soğutma kaybı olabilir. Petekler üzerindeki bakır borular bakımsızlıktan dolayı genleşebilir ve çatlak oluşturabilir. Gözle görülmeyecek boyutlarda delikler oluşabilir. Ve klimanız bu nedenle de soğutma kaybı gösterebilir.

Klimanızda gaz kaçağı soğutma kaybının büyük nedenlerinin başında gelir. Kompresör (motor) da soğutma kaybının nedenleri arasında yer alabilir. Sisteme yağ kaldırması, devreye girmemesi , yanması , üzerindeki role guruna bağlı start kablolarında oluşabilecek hasarlar, soğutma kaybına neden olabilir.

Elektronik kart üzerinde oluşabilecek yanmalar cihazınızın soğutmayı kesmesine neden olabilir. Beko klima servisi olarak tüketicilerimize bizi aramadan önce yukarıda belirttiğimiz gözle görülür hususları kontrol etmelerini öneririz. Bu hususların herhangi birinde problem yoksa lütfen bizimle irtibata geçin. İstanbul geneli ekiplerimizle size en yakın olan servisimizi atamasını yapalım ve teknik arkadaşlarımız en kısa sürede cihazınızda oluşan arızayı tespit etsinler ve çözüm yoluna gitsinler.

Cihazınızın soğutmasında bir sorun olmasa bile her 6 ayda bir klima ve kombilerinizin bakımı için bizimle irtibata geçin. Bakımsızlık sadece soğutma ya da ısıtmaya etken değildir. Gerek sağlık açısından olsun gerekse cihazın performansı açısından olsun büyük bir role sahiptir. Bakım yaptırmadığınız taktirde cihazın dış ve de iç ünitelerinde toz katmanları oluşur. Bir zaman sonra fan motorunu durdurabilir, cihazınızın iç ünitesinden sular akabilir. Bunun da sebebi ise cihaz gereğinden fazla kirli olduğu için cihazın su kanalını tıkar ve cihaz su akıtmaya başlar. Bununla da kalmaz, vermiş olduğunuz dereceye çok daha geç sürede ulaşır. Tabii ki bu anormallikler elektrik faturanıza ciddi bir şekilde yansır.

Klima, beyaz eşya ve kombilerinizle ilgili problem yaşarsanız biz Beko servisi olarak her daim yanınızdayız. 0212 534 66 30 numaralı çağrı merkezimizi arayınız. Hemen servis talebinde bulununuz. En kısa sürede gerekli müdahaleyi cihazınıza yaparak ilk günkü gibi çalışmasını sağlayalım.

Call Now ButtonTIKLA ARA