Elektrik Süpürgeniz Toz Dağıtıyorsa

Beko marka elektrik süpürgeniz toz dağıtıyorsa bunun birden fazla sebebi olabilir. Servis olarak bizim tüketicilerimize önerimiz öncelikle toz torbalarını kontrol etmelidirler. Toz torbası dolmuş olabilir, patlamış olabilir veya yerine tam oturmamış olabilir. Bundan dolayı doğru düzgün emiş yapmaz, ses yapar ve dışarı aşırı bir şekilde toz yayar. Toz torbasıyla ilgili herhangi bir sorun yoksa filtreleri tıkanmış olabilir. Filtreleri sökülüp, sıcak suyla yıkanıp 1 gün süreyle güneşte kurutulması gerekmektedir. Ya da filtreler süzgeç özelliğini kaybetmiştir. Bundan dolayı cihazın içerisinde oluşan tozu hapsedemeyip dışarı veriyor olabilme ihtimalini de göz önüne almalıyız.

Bu işlemler yapıldıktan sonra sorun devam ediyorsa derhal bize müracaat ediniz. Çünkü bu işlemleri yaptıktan sonra arıza devam ediyorsa cihazın motorunda bir arıza var demektir. Fakat bu arıza kendiliğinden oluşmaz; mutlaka siz tüketicilerimiz cihazı bir şekilde bakımsız kullanmışlardır ya toz torba uyası verir vermez torba değiştirilmemiştir. Bundan dolayı ise süpürgenin motor kanatçıkları dolup da dışarıya fazlasıyla toz atmasıdır.

Bu açıklamalardan kendimize çıkarmamız gereken, her ne cihaz olursa olun gerek beyaz eşya gerekse klima rutin bir şekilde bakımlarının yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bu tarz problemlerle karşı karşıya kalırsınız. Cihazınıza işlem yapıldıktan sonra ya da parça değiştikten sonra firma olarak değişen parçalara 1 yıl garanti vermekteyiz. Ama cihazınız bakımsızsa ve dış etkenlerden dolayı bir arıza oluşmuşsa hiçbir şekilde garanti kapsamına girmemektedir. Bunun bilgisini de siz değerli müşterilerimize tekrardan hatırlatmak istedik. Bu şekilde elektrikli süpürgenizin kullanımı son derece sağlığınıza zararlı olur. Yukarıda belirtilen önlemleri aldıktan sonra cihazınızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.

Beko markası elektrik süpürgesinde uzun yıllardır Türkiye pazarındadır ve nerden baksanız Türkiye pazarının % 80 hissesine sahiptir. Bu nedenden dolayı elektrik süpürgesi denilince akla gelen başlı başına tek firmadan biridir Beko. Bunun yanı sıra arkasından gelen markalar ise Siemens ve Profilo’dur. Yine aynı şekilde Beko fabrikasında üretilmektedir. Fakat söylenilen markalardaki tek değişiklik kalitenin bir alt segment olmasıdır ve logolarında Siemens ve Profilo yazmasıdır.

Siz değerli müşterilerimiz elektrik süpürgelerinde ve küçük ev aletlerinde Beko teknik servisi olarak önerimiz saymış olduğumuz Beko, Siemens ve Profilo markalarıdır. Bunun sebebi ise Beko firmasının Alman markası olmasıdır. Hepimizin de bildiği gibi Almanlar kaliteden ödün vermemektedir . Bu tarz problemlerle karşı karşıya gelmek istemiyorsanız Beko servisi olarak bizim size tavsiyemiz orijinal yedek parça kullanmanızdır. Orijinal yedek parça temini için 0212 534 66 30 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Size en yakın sürede yardımcı olmaya çalışacağız. Elimizde istemiş olduğunuz parça mevcut değilse de 2 iş günü içerisinde temin ederek siz değerli müşterilerimize en kısa sürede hizmet verebiliriz.

Vermiş olduğumuz bilgilerin haricinde elektrik süpürgesi çalışmıyorsa Beko marka elektrikli süpürgenizin çalışmamasının birçok sebebi vardır, öncelikle prizinizi kontrol etmelisiniz. Bu problemle son zamanlarda çok karşılaşmaya başladık. Baktınız ki kontrol ettiğiniz prizde cihazınız çalışmıyor derhal farklı bir prizde deneyin. Denemelerinizin sonunda cihaz hala çalışmıyorsa kablosu arıza yapmış olabilir, kablo sarıcısı bozulmuş olabilir ya da motoruyla ilgili bir problem olabilir. Fakat bu tarz arızaların % 80’i ya kablo grubuyla alakalı oluyor ya da sarıcıyla alakalı. Bunun da sebebi, aslında tüketicilerimiz nedenini soracak olursanız, kablo sarıcının üzerinde kırmızı bir işaret vardır bu işareti geçerseniz kablo sarıcısı bir zaman sonra arıza yapar. Ya da cihazın fişi takılı iken cihazı sürükleyerek çekerseniz kablolar bir zaman sonra içinden kopar ve cihazınız çalışmaz. Biz Beko Servisi olaraktan bu bilgiyi siz değerli müşterilerimizle paylaşmak istedik. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz…

Call Now ButtonTIKLA ARA