Bulaşık Makinanız İyi Temizlemiyorsa

Günümüzde bütün tüketicilerimizin başlıca şikayetlerinden biridir bulaşık makinesinin temiz yıkamaması ve bulaşıkları çizmesi. Türkiye’de başlıca yapılan araştırmalara göre ise bütün markalarda böyle problemlerle karşı karşıya kalınmış. Bunun sebebi ise şehir şebeke suyumuzun Fransız sertliğinin çok yüksek olmasıdır. Her geçen gün bunun için önlem alındığı söylense de hala hemen hemen aynı sertlikte kalmaya devam etmektedir. Biz Beko servisi olarak elimizden geldiğince tüketicilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Başlıca bulaşık makinesinin problemleri ve çözümleri şu şekildedir:
Öncelikle makinanız temiz yıkamıyor mu? Makinanızın tuz kalitesi problemi olabilir, tuz kutusu problemi olabilir. Makinanızın mekanik aksamında daha çok on yıla dayanmış makinalarda parçaya dayalı problemler olabilir. Ve motor, pompa, su fıskiyeleri, deterjan kutusu, tuz kutusu, temizlik ürünlerinin üçüncü kalite olması ve benzeri şeyler neden olabilir. Makinanızda elde edilemeyen temizliği saydığımız faktörlere karşı önlem alarak önleyebiliriz. Ek olarak bunu söylemekte yarar olduğunu düşünüyoruz; yapılan kontroller ve araştırmalarda tüketicilerimizin bulaşık makinelerine koydukları bulaşıklar sudan geçirilmiyor, bundan dolayı cihazların pompa motorları yağ katmanı ve bulaşık atıkları biriktiriyor ve bir zaman sonra pompa motorunu çalışamaz hale getiriyor. Her ne olursa olsun bulaşıklarınızı makineye atmadan önce sudan geçiriniz.

Bu önlemleri almakta acele etmeliyiz aksi takdirde ekseriyet olarak mekanik aksamdaki parçalar birbirini tetikleyerek zaman içerisinde farklı arızalar göstermeye başlayacaktır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız servise müraacat edilmesi gereklidir. Makinanızın teknik aksamında oluşan arızaları tespit ederek mağduriyetinizi gideririz.

Biz Beko ailesi olarak müşterilerimize tavsiyemiz, erken tespitle hem makine sağlığı hem de müşterilerimizin mağduriyetlerinin bir an önce sonuçlanmasıdır. Makinalarımızın verdiği arızayı ya da arızaları gözden kaçırmamalıyız. En ufak ayrıntıya kadar bile olsa. Biz makinalarımıza güveniyoruz siz de bize güvenin.
Beko yaşam kalitesi sunar. Herhangi bir problemde size bir telefon kadar yakınız, yapmanız gereken 0212 534 66 30 numaralı çağrı merkezimizden servis talebinde bulunmanız.

Bulaşık makinesi bulaşıkları çiziyorsa: Tuzu kontrol edilmelidir. Yoksa ilave edilmelidir. Varsa ve hala çizme yapıyorsa tuz ayarı yükseltilmelidir. Bu işlemler yapıldıktan sonra arıza devam ediyorsa en yakın servise müracaat edilmelidir. Cihazla ilgili teknik bir arıza söz konusudur.

Bulaşıklar üzerinde su damlacıkları şeklinde leke oluyorsa: cihazın parlatıcısı bitmiş olabilir parlatıcı ilave edilmelidir. Parlatıcı ayarı 3 ya da 4’e getirilmelidir. Son 4 yıldır karşılaştığımız sorunlardan biri ise parlatıcı gözüne sirke konulmasıdır. Sirkenin hiçbir şekilde kurutma ve parlatma özelliği yoktur ve aksine parlatıcı ve deterjan gözüne ciddi şekilde zarar vermektedir.

Call Now ButtonTIKLA ARA